Deklaracja dostępności
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do witryny locgovincome.uph.edu.pl.
Data publikacji strony internetowej: 09.01.2023.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 09.01.2023.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Błędy kontrastu.
- Puste opisy atrybutów alt w obrazach.
- Niewłaściwa struktura nagłówków.
Oświadczenie sporządzono dnia: 17.03.2023. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Panem Wojciech Gonet, e-mail: wojciech.gonet@uph.edu.pl, tel.:+48 25 643 15 24. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać
- dane osoby zgłaszającej żądanie,
- wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
- sposób kontaktu zwrotnego.
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie poinformuje wnoszącego żądanie o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Za niedotrzymanie terminów oraz na odmowę realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę do pełnomocnika Rektora – koordynatora ds. dostępności jako osoby nadzorującej na adres:
Dr hab. Wiesława Barszczewska, prof. uczeni – pełnomocnik Rektora – koordynator ds. dostępności
Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Instytut Nauk Chemicznych
ul. 3 Maja 54
08-110 Siedlce
tel. 25 643 10 45
e-mail: wieslawa.barszczewska@uph.edu.pl
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można także złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Deklaracja dostępności budynku Biblioteki Głównej przy ul. Popiełuszki 9.
- Deklaracja dostępności budynku Pałacu Ogińskich przy ul. Konarskiego 2.
- Deklaracja dostępności budynku Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Żytniej 39.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
Dostępni są tłumacze polskiego języka migowego (PJM):
- Pani mgr Anna Siliwoniuk (Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami). Numer kontaktowy: +48 25 643 17 39 lub +48 503 100 593. Adres e-mail: anna.siliwoniuk@uph.edu.pl
- Pani mgr Halina Grzeszczuk (Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami). Numer kontaktowy: +48 25 643 17 39 lub +48 693 709 790. Adres e-mail: halina.grzeszczuk@uph.edu.pl
Informacje uzupełniające
Aktualnie trwają prace nad konwersją treści na stronie internetowej, aby były dostępne cyfrowo i spełniały wymagania WCAG na poziomie AA.
Ponadto Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach realizuje dwa projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich:
które służą podniesieniu dostępności Uniwersytetu w aspekcie potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań inkluzyjnych oraz likwidację barier architektonicznych.